Ensy jako rekuperator

Ensy to rekuperator który posiada wysoką wydajność ale również niskie SFP. Daje również odpowiedni przepływ powietrza we właściwym czasie. Najnowsza technologia Ensy pozwala na kontrolowanie przepływu powietrza. Gwarantując dobre środowisko i wentylowanie pomieszczeń na poziomie jak i również niskie utrzymanie energii.

Zalety systemu rekuperacji Ensy

1. Wysoka wydajność nawet przy niskich temperaturach – jednostka może pracować w temperaturze -10°C np. na nieocieplonym poddaszu

2. Optymalny poziom wilgotności powietrza – funkcjonalny i bezpieczny dla zdrowia w każdej porze roku

3. Odzysk ciepła na poziomie 90%

4. Niskie zużycie energii nawet w niskich temperaturach (również ujemnych). Rekuperator może pracować mając całkowicie wyłączoną grzałkę, a zatem jego pobór mocy będzie niższy.
Grzałka wtórna w ENSY służy tylko do podbicia temperatury, a co za tym idzie nie pracuje w systemie ciągłym i pobiera dużo mniej energii elektrycznej

5. Czyste, zdrowe i świeże powietrze dzięki precyzyjnym filtrom F7

6. Możliwość podłączenia okapu kuchennego do piątego króćca o średnicy dn 125 – proces wyciągania powietrza z okapu omija wymiennik.

Dlaczego warto wybrać Ensy

Istnieją 3 główne powody dla których warto wybrać Ensy

1. Zapewnienie czystego, świeżego powietrza, które poprawi środowisko w pomieszczeniach mieszkalnych, gwarantując ci lepsze życie.

Nowe pomieszczenia mieszkalne są testowane pod kątem wycieków zgodnie z przepisami budowlanymi, co oznacza, że należy wymieniać powietrze poprzez stosowanie zrównoważonej wentylacji mechanicznej.

2. Zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym przez wilgoć i pleśń

Kiedy wszystkie nowe pomieszczenia mieszkalne są szczelne, ważne jest, aby uzyskać ich wentylację, by nie powstała wilgoć, która może wdać się w materiały. To z kolei może prowadzić do powstania pleśni i gnicia. Ponadto, istnieją idealne możliwości do personalizacji Twojego środowiska. Można, na przykład, odciągnąć wilgoć z mokrej powierzchni podczas użytkowania, przyspieszyć dostawę powietrza w pomieszczeniach z kominkiem, w którym rozpalany jest ogień, wymusić wydalanie spalin przy konkretnym nasyceniu CO2, zminimalizować wentylację za pomocą funkcji „poza domem”, itp.

3. Gwarancja najwyższego poziomu sprawności latem i zimą.

Wszystkie urządzenia norweskiego producenta rekuperatorów wyróżniają się poziomem odzysku nawet powyżej 90% ciepła zimą i latem. Funkcja lato zapewnia odzysk chłodniejszej temperatury z wewnątrz budynku.

 

Rekuperatory obrotowe ENSY to niezawodność i najwyższa wydajność – części wyłącznie od uznanych europejskich producentów, doświadczenie w wentylacji niezmiennie od 1903 roku.