Norweski producent wentylacji mechanicznej FLEXIT

Mówi się, że odkrywasz nowe umiejętności dopiero, gdy jesteś na granicach swoich możliwości. Właśnie tak powstaje unikalna technologia FLEXIT – 50 lat doświadczenia w surowych skandynawskich warunkach.

Rekuperacja FLEXIT ma w standardzie podwójną filtrację F7 (wysokiej jakości filtrów niwelująca nawet smog i bakterie) zapewniająca nie tylko czyste i zdrowe powietrze w Waszych domach, ale zachowująca też czyste wnętrze wentylacji mechanicznej.

Rekuperatory z odzyskiem wilgoci idealnie sprawdza się w nowoczesnym budownictwie, ponieważ nawilża powietrze w domu bez konieczności otwierania okien. Rekuperator w efekcie ociepla powietrze z odzysku ciepła i zapewnia nieprzerwaną świeżość.

Doskonała izolacja rekuperatorów FLEXIT i specjalnie zaprojektowane wytłumione silniki zapewniają cichą pracę urządzenia. W rezultacie można  zamontować wentylację mechaniczną, nie tylko w garażu, czy pomieszczeniu technicznym, ale również w łazience, na poddaszu lub na suficie.

Testowane w trudnych warunkach rekuperatory FLEXIT są opracowane w taki sposób, żeby nie zamarzały nawet przy -20 stopniach. Defrost to dodatkowa funkcja odmrażania, która powstała na wypadek gdyby zawitały do nas najmocniejsze mrozy. Aby uruchomić funkcję, trzeba mieć pobraną darmową aplikację FLEXIT GO.

Kasetowa konstrukcja wysokiej jakości  rekuperacji FLEXIT pozwala na wymianę filtrów w ciągu 30 sekund i utrzymanie urządzenia w czystości. Pamiętajmy, że dbanie o czystą instalację wentylacji mechanicznej to również dbanie o własne zdrowie, ponieważ to właśnie rekuperator dostarcza czyste, przefiltrowane powietrze do Twojego domu.

Rekuperatory pokojowe muszą posiadać możliwość sterowania, więc zadbaliśmy o to, aby obsługa była równie łatwa co konserwacja urządzenia. W związku z tym posiadamy darmową aplikację FLEXIT GO, dzięki której można sterować urządzeniem z całego świata. Aplikacja jest intuicyjna i wygodna, a dzięki niej można ustawić wszystko wedle własnych upodobań!

Czym się wyróżnia firma flexit?

FLEXIT posiada już niemal 50 lat doświadczenia w produkcji systemów wentylacji i pomp ciepła. Zdecydowanie najważniejsze jest dla nich zapewnienie komfortu i wysokiej jakości usług.

Wysokiej jakości urządzenia FLEXIT są testowane w najtrudniejszych surowych skandynawskich warunkach atmosferycznych i wykorzystują najnowsze technologie, żeby zaoferować produkty premium (między innymi rekuperatory) idealne dla poprawy jakości zdrowia i życia.

Rekuperatory – zasada działania

Działanie urządzenia można opisać w trzech krokach.

Po pierwsze, rekuperatory FLEXIT pobierają świeże i chłodne powietrze z zewnątrz. Następnie urządzenie oczyszcza je i ociepla powietrzem zaczerpniętym z wnętrza domu.

Po drugie, system rekuperacji nawiewa nawilżone i przefiltrowane powietrze. W konsekwencji wolny od zanieczyszczeń i alergenów tlen jest rozprowadzany po pomieszczeniach.

Po trzecie, W międzyczasie rekuperacja wywiewa nagrzane, nasycone dwutlenkiem węgla. Brudne powietrze wyciągane jest z domu i następnie wyrzucane na zewnątrz. Dzięki temu mechanizmowi unikamy strat w ogrzewaniu.

Dbamy o klientów jak o rodzinę

Dla osób które zakupiły wentylację mechaniczną (rekuperatory) firma flexit oferuje pomoc i serwis! W dodatku dzięki opcji chmury producenta oraz aplikacji większość rzeczy można wykonać poprzez rozmowę telefoniczną!

Z czego składają się rekuperatory Flexit?

Rekuperacja FLEXIT posiada w sobie kilka mechanizmów, dzięki którym możesz cieszyć się świeżym powietrzem w domu przez cały czas. W skład urządzenia wchodzą między innymi:

  • Wymiennik obrotowy

  • Instalacja rur/kanałów powietrznych

  • Czerpnia – nawiew oraz wyrzutnia – wywiew

  • Anemostaty

  • Filtry F7

  • Grzałka wtórna/komfortowa

Odpowiednie nawilżenie dzięki obrotowemu wymiennikowi ciepła

Rekuperatory z odzyskiem ciepła powinny również przywracać odpowiednią wilgotność do pomieszczeń, nie tylko ze względów zdrowotnych mieszkańców, ale także dla dobra domu. 

Czy wiesz, dlaczego odzysk wilgoci jest tak ważny dla Ciebie i Twojego domu?

  • Wpływa pozytywnie na kondycję

  • Dobry poziom wilgotności niweluje problemy z gardłem, tym samym rozwiązując problemy z drogami oddechowymi.

  • Osoby przebywające pomieszczeniach z dobrym poziomem entalpii są mniej podatne na infekcję

Zdrowie_ico_resized

Zdrowie

Rekuperacja pozytywnie wpływa na twoje zdrowie, a także poprawia sen oraz samopoczucie.

Oszczędność_ico

Oszczędność

Dzięki odzyskowi ciepła na poziomie 87% jesteśmy w stanie zaoszczędzić na rachunkach, zwłaszcza podczas najostrzejszych mrozów.

Świeże_pow_ico

Świeże powietrze

Ciągłe, świeże powietrze odpowiednio rozprowadzane po pomieszczeniach powoduje, że można przestać wietrzyć tradycyjnie.

Rekuperatory Flexit S

Nie musisz się martwić, gdy zostanie umieszczony w nieizolowanym pomieszczeniu. Rekuperatory NORDIC S to modele z najlepszą technologią, jakiej można sobie życzyć.

Rekuperatory Flexit CL

Działają bezproblemowo w temperaturze -15C, wysokość tylko 29cm, poziom dźwięku tylko 32 dB(A).

Rekuperatory Flexit UNI4

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Flexit UNI 4 nadaje się do większych domów i mniejszych obiektów komercyjnych.