TECHNOLOGIA TWIN F7 FLEXIT

   Filtr powietrza w rekuperatorze pełni niezwykle odpowiedzialną i ważną funkcję. Generalnie bez filtra nie dało by się komfortowo funkcjonować w pomieszczeniu, nie mówiąc o spędzaniu dłuższego czasu.

   W zależności od klasy zastosowanego filtra, chroni on wnętrze pomieszczenia, a co za tym idzie nasze zdrowie przed zanieczyszczeniami. Dlatego ma być dobry.

   Technologia Twin Filtration F7 kładzie duży nacisk właśnie na ten aspekt – na zdrowie. Rekuperatory Flexit wyposażone są w standardzie od 10 lat,  w bardzo dobre filtry – klasy F7.

F7 FLEXIT STOPIEŃ FILTRACJI

   Klasyfikacja filtra wentylacyjnego opiera się na właściwościach filtracyjnych – w odniesieniu do trzech klas PM.

   Filtry o nazwie “ePM1, 55%” są filtrami stosowanymi we FLEXIT. Mają one stopień filtracji 55% dla wszystkich cząstek do wielkości 1 μm. (smog, zapach). Dla przykładu, filtr o nazwie “ePM2.5, 55%” zatrzymuje 55% wszystkich cząstek do wielkości 2,5 μm (pyły).

   Minimalnym wymogiem do zakwalifikowania filtra w określonej klasie jest filtracja na poziomie minimum 50%. Innymi słowy: filtr musi zatrzymywać co najmniej połowę wszystkich cząstek do określonej wielkości μm, w której filtr jest sklasyfikowany.

   Filtry FLEXIT klasy F7, są zbudowane z bardzo cienkich włókien, czego efektem jest skuteczne zatrzymywanie czyli filtracja małych cząsteczek.

   Aby zrozumieć jaki filtr jest dobry, trzeba zrozumieć tabele poniżej. Każdy filtr gorszej klasy niż F7 czyli np. G4 przepuści nam z zewnątrz do domu przez rekuperator wszystkie zanieczyszczenia z opisu z tabeli! – tego dla zdrowia nie wolno zrobić!

   Dlatego Flexit w porównaniu z konkurencją stawia na wyższy poziom jakości. To się nigdy nie zmieni.