EASY CLEAN

 

Technologia Easy Clean

 

Czy wiedziałeś, że w ciągu jednego dnia robimy aż 20 tysięcy wdechów tylko w samym w domu?

To zaskakujące, daje jednak do zrozumienia, że bezwzględnie powinniśmy dbać o jakość powietrza w domu. W końcu wdychamy je do płuc przez całe życie!

Czym jest technologia Easy Clean+ ?

Technologia Easy Clean + umożliwia użytkownikowi szybkie i proste rozebranie urządzenia do „pustej szafy‟, głównie za sprawą uproszczonego dostępu do głównych podzespołów rekuperatora. Dzięki technologii Easy Clean Plus możesz oczyścić wnętrze urządzenia już w kilku sekund, a w efekcie cieszyć się powietrzem najwyższej jakości przez wiele lat.

Rekuperator lub wentylacja mechaniczna zapewniają świeże powietrze i wysoki komfort życia przez cały rok. Wielkim, uzupełniającym benefitem rekuperatora jest równy odzysk ciepła oraz eliminacja jego straty. Dzięki temu ograniczone zostaje dostarczanie zanieczyszczonego powietrza przez okna domu.

We FLEXIT zdrowie jest naszą najważniejszą wartością i największą motywacją. W rezultacie tworzymy urządzenia o najwyższej jakości technicznej, których konstrukcja jest nie do powtórzenia.

FLEXIT to jeden z niewielu producentów oferujących technologie Easy Clean + jako standard. To uzupełnienie technologii Twin Filtration F7 (standardowym wyposażeniem są 2 filtry F7 1x nawiew, 1x wywiew).

Dlaczego Technologia Easy Clean+?

O rekuperator trzeba dbać, podobnie jak o wszystko wokół nas. 50-letnie doświadczenie nauczyło nas, że konsument potrzebuje jak najprostszych możliwości dbania o swój rekuperator. Każdemu może zdarzyć się zbyt długo zwlekać z wymianą filtra, co w efekcie powoduje zanieczyszczenie rekuperatora i nawiew słabej jakości powietrza do naszego domu.

Czystość rekuperatora jest absolutną podstawą. Musi zadbać  o nią zarówno producent, jak i użytkownik. Dlatego właśnie powstała technologia Easy Clean +

  1. Metalowa obudowa:

Wnętrze rekuperatora często jest dla użytkowników jedną wielką niewiadomą.

Jakość i rodzaj materiału wewnątrz urządzenia jest bardzo ważnym aspektem, który warto doceniać. Sztuczne materiały, które są często stosowane przy konkurencyjnych rekuperatorach (np. styropian), podlegają wpływom, które rekuperator naturalnie posiada: ciemność, wilgoć, wymiany temperatury pomiędzy zimną a ciepłą – to doskonale warunki dla zarazków i bakterii! Jeśli konserwacja zostanie zlekceważona, istnieje ryzyko wystąpienia alergii skóry, a nawet astmy.

Metalowa obudowa wraz z uproszczonym dostępem do podzespołów urządzenia, ułatwia użytkownikom możliwość regularnego czyszczenia i konserwacji rekuperatora. Co więcej, metalowa obudowa pozwala na używanie płynów do czyszczenia, co w przypadku urządzeń styropianowych nie wchodzi w grę.

  1. Szynowa konstrukcja:
  • umożliwia szybkie wyciągnięcie filtra, silnika i wymiennika
  • umożliwia czyszczenie urządzenia przy pomocy odkurzacza oraz mokrej chusteczki
  1. Brak konieczności używania narzędzi
  • Konstrukcja wykorzystująca szybkozłączki
  • szybki serwis oraz prosta naprawa

Potrzebujesz więcej informacji? 

Zajrzyj na nasz sklep. Tam znajdziesz więcej technicznych informacji na temat rekuperatorów Flexit i nie tylko.