High Heat Recovery

 

Technologia High Heat Recovery

 

Owa technologia to właściwie obrotowe wymienniki ciepła stosowane w rekuperatorach Flexit. Długoletnie doświadczenie udowodniło, że wymienniki obrotowe są lepszym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa. W 2006 roku zostały wprowadzone pierwsze ich wersje dla rekuperatorów Flexit.

Zalety wymienników obrotowych FLEXIT:

 

Zdrowa i komfortowa ilość wilgotności powietrza:

  • Odpowiednia ilość wilgotności powietrza w pomieszczeniach ma pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Zapewnia brak suchej skóry, mniej kurzu i mniej patogenów oraz brak ładunków elektrostatycznych.

 

Zmniejszone wymiary:

  • Rekuperator z wymiennikiem obrotowym, dzięki swojej konstrukcji pozwala na osiągnięcie znacznie mniejszych rozmiarów. Urządzenia z wymiennikami krzyżowymi albo przeciwprądowym muszą mieć większą obudowę i zabierają więcej miejsca co dodatkowo utrudnia montaż.

 

Czystość powietrza:

  • Bezpyłowe powietrze

 

Niski opór: 

  • W porównaniu do wymienników krzyżowych oraz przeciwprądowych – to obrotowe posiadają bardzo niski opór przepływu powietrza, niższą amortyzację silników.

 

Wydajność:

  • Wysoki poziom wydajności temperaturowej

 

Zdrowy klimat:

  • Idealny klimat w pomieszczeniu przez cały rok (ODZYSK WILGOTNOŚCI)

Unikatowe rozwiązanie dla domów nowoczesnego budownictwa

 

Wilgotność powietrza definiuje komfort i klimat w pomieszczeniu. Kiedy powietrze staje się za suche, nie tylko komfort dramatyczne spada, ale pojawia się również mnóstwo zagrożeń dla naszego zdrowia. Obrotowy wymiennik ciepła FLEXIT przenosi odpowiednią temperaturę oraz wilgotność.

Transmisja wilgoci poprawia klimat w pomieszczeniu, zwłaszcza w okresie grzewczym. obrotowe wymienniki Flexit wyposażone są w higroskopijną powierzchnię, dzięki której są w stanie odzyskać wilgotność i utrzymać poziom wilgoci na komfortowym poziomie nawet w te najsuchsze dni.

Większa wydajność przy niskim spadku ciśnienia

Wszystkie obrotowe wymienniki FLEXIT są dostępne w wariantach o wysokiej wydajności. Warianty te zapewniają znacznie lepszą wydajność w zakresie odzysku ciepła i wilgoci przy wyjątkowo niskim spadku ciśnienia.

Jak to możliwe?

 

Obudowa

Solidna konstrukcja zapobiega niechcianym ruchom i wibracjom wymiennika przeznaczonego do montażu pionowego. Masa akumulacyjna składa się z nieobrobionego aluminium i idealnie nadaje się do stosowania w centralach wentylacyjnych budynków mieszkalnych, biur, hoteli itp. wentylacyjnych budynków

 

Napęd

Wymienniki FLEXIT napędzane są bezbiegowo jako rezultat niezawodnej harmonii współpracy silnika krokowego i jednolitego paska napędowego. Wysokowydajny silnik krokowy umożliwia delikatną, równą oraz zmienną pracę wymiennika. Klasa silnika IP61 zapewnia długą żywotność nawet w tych najtrudniejszych warunkach. Paski napędowe są jednolite, co oznacza brak słabego miejsca (złącza). Ponadto, powolne rozruszanie (krok po korku) przez silnik krokowy nie powoduje napięcia w pasku, dzięki czemu eliminuje jego rozciąganie się i przedłuża żywotność paska.

 

Niskie koszty nawilżania powietrza

Obrotowy wymiennik FLEXIT przenosi dużą ilość wilgoci z powietrza wywiewanego do powietrza nawiewanego, szczególnie w okresie zimowym. Oznacza to, że wilgotność powietrza jest utrzymywana w pomieszczeniu, a dodatkowe systemy nawilżania powietrza mogą być projektowane
w mniejszych wymiarach. Dzięki efektywnemu odzyskowi wilgoci wymagania dotyczące dodatkowego nawilżania powietrza znacznie się zmniejszają.

 

Ekonomiczne odzyskiwanie wilgoci

W przypadku systemów wentylacji bytowej niezbędny jest skuteczny odzysk wilgoci w okresach przejściowych oraz w okresie zimowym. Powłoka Emån została specjalnie zoptymalizowana pod kątem tych sezonów roku. Składa się ze specjalnej kombinacji powierzchni higroskopijnej służącej do selektywnego odprowadzania wilgoci, oraz z folii aluminiowej. Ta hybrydowa konstrukcja pozwala zaoszczędzić koszty inwestycji, zapewniając jednocześnie optymalny transfer wilgoci przez cały rok.

Potrzebujesz więcej informacji? 

Zajrzyj na nasz sklep. Tam znajdziesz więcej technicznych informacji na temat rekuperatorów Flexit i nie tylko.