Wymienniki obrotowe są lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o wymienniki w rekuperatorach stosowane dla nowoczesnego budownictwa mieszkalnego.  Dlaczego? Ponieważ dzięki swojej budowie odzyskują nie tylko ciepło, ale i wilgoć.

   Technologia ta jest wykorzystywana we FLEXIT już od 2006 roku. Dzięki bardzo dobrym wynikom i zadowoleniu klientów korzystamy z nich, aż do dziś.

   Odzysk wilgoci z powietrza usuwanego. Odpowiednia wilgotności powietrza w pomieszczeniach ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zapewnia brak suchej skóry, mniej kurzu i mniej patogenów oraz brak ładunków elektrostatycznych. Wymiennik obrotowy z racji swojej budowy to załatwia. To podstawowa i niepodważalna zaleta dla mieszkańców, zwłaszcza w zimie.

 

   Zmniejszone wymiary całego rekuperatora. Rekuperator z wymiennikiem obrotowym, dzięki swojej konstrukcji pozwala na osiągnięcie znacznie mniejszych rozmiarów. Urządzenia z wymiennikami krzyżowymi albo przeciwprądowym muszą mieć większą obudowę – z racji wielkości wymiennika właśnie. Dlatego rekuperatory z wymiennikiem obrotowym mogą być mniejsze, ale wykonują to samo zadanie.

 

   Czystość powietrza. Bezpyłowe powietrze

   Niski opór. W porównaniu do wymienników krzyżowych oraz przeciwprądowych – to obrotowe wymienniki posiadają bardzo niski opór przepływu powietrza. To przekłada się realnie na dłuższą żywotność, niższą amortyzację silników i całego urządzenia.

   Wydajność. Wysoki poziom wydajności temperaturowej.

  Technologia jutra. Na zachodzie i północy europy w ogóle nie stosuje się już wymienników inne niż obrotowe, z przyczyn zdrowotnych właśnie.  Społeczeństwo i ustawodawstwo rządowe stawiaja w pierwszej kolejności na zdrowie właśnie.

   Solidna obudowa. Konstrukcja wymiennika rekuperatora Flexit z ramą jest naprawdę trwała i solidna. Można z powodzeniem wyciągnąć cały monoblok-wymiennik i wyczyścić w miarę potrzeby. Tu nie ma porównania z wymiennikami krzyżowymi , bo tych wyczyścić się nie da, trzeba wymienić. Polecam jako instalator.

 

   Napęd. Wymienniki FLEXIT napędzane są płynnie jako rezultat niezawodnej harmonii współpracy silnika krokowego i jednolitego paska napędowego. Wysokowydajny silnik krokowy umożliwia delikatną, równą oraz zmienną pracę wymiennika. Klasa silnika IP61 zapewnia długą żywotność nawet w tych najtrudniejszych warunkach. Paski napędowe są jednolite, co oznacza brak słabego miejsca (złącza). Ponadto, powolne rozruszanie (krok po korku) przez silnik krokowy nie powoduje napięcia w pasku, dzięki czemu eliminuje jego rozciąganie się. Silniki krokowe są tak bezszelestne że w ogóle nie wydaja dźwięku. Polecam jako instalator.

   Ochrona przed wysuszaniem powietrza. Obrotowy wymiennik FLEXIT przenosi dużą ilość wilgoci z powietrza wywiewanego do powietrza nawiewanego, szczególnie w okresie zimowym. Oznacza to, że wilgotność powietrza jest utrzymywana w pomieszczeniu. Chodzi o to, że wymiennik nie wytraca wilgotności jak czynią to wymienniki przeciwprądowe. Wymiennik nie nawilża, to mogą wykonać dodatkowe akcesoria na instalacji.
Dzięki efektywnemu odzyskowi wilgoci wymagania dotyczące dodatkowego nawilżania powietrza znacznie się zmniejszają a nawet mogą być zbędne. Polecam jako instalator.

 

   Struktura wymiennika. Powłoka Eman składa się ze specjalnej kombinacji powierzchni higroskopijnej służącej do selektywnego odprowadzania wilgoci, oraz z folii aluminiowej. Ta hybrydowa konstrukcja pozwala zaoszczędzić koszty inwestycji, zapewniając jednocześnie optymalny transfer wilgoci przez cały rok.

Wszystkie obrotowe wymienniki FLEXIT są dostępne w wariantach o wysokiej wydajności. Warianty te zapewniają znacznie lepszą wydajność w zakresie odzysku ciepła i wilgoci przy wyjątkowo niskim spadku ciśnienia.