Duński producent wentylacji mechanicznej z pompami ciepła NILAN

Zakres rozwiązań proponowanych przez Nilan obejmuje szerokie pole od systemów wentylacyjnych, poprzez centrale z pompami ciepła, urządzenia do produkcji ciepłej wody użytkowej do kompleksowych rozwiązań, które mogą zarówno za pomocą rekuperatora odzyskać ciepło, produkować ciepłą wodę użytkową, grzać, chłodzić powietrze i zasilać centralne ogrzewanie.

OSZCZĘDNOŚĆ PO SKANDYNAWSKU Jedno urządzenie posiada wiele funkcji.

 

KOSZTY UŻYTKOWANIA = 1/2 KOSZTÓW OGRZEWANIA GAZOWEGO
Poprzez zastosowanie pompy ciepła w module rekuperatora uzyskujemy dodatkową energię, która wykorzystywana jest do podgrzewania lub chłodzenia powietrza ale również do produkcji c.w.u. Compact P zużywa na ten cel 1081 kWh/rok.

COMPACT P pozwala także zaoszczędzić powierzchnie użytkową ponieważ zajmuje jedynie 0,54 m2. Jednostkę, można zabudować w szafie dlatego nie potrzebuje kotłowni jak w przypadku urządzeń tradycyjnych.
Urządzenie zapewnia:
– wentylację z rekuperacja z funkcją grzania i chłodzenia powietrza,
– przygotowania ciepłej wody użytkowej
– centralne ogrzewanie  z pompy ciepła, gruntowej lub powietrznej (wersje GEO lub AIR9)

Inteligentna i energooszczędna wentylacja dla domów i firm 

 

Nilan od 40 lat rozwija i produkuje najwyższej jakości, energooszczędne systemy wentylacyjne i pompy ciepła. Rozwiązania, które są niebywale oszczędne, tworzą zdrowy klimat wewnątrz budynków a przy tym są przyjazne dla środowiska naturalnego. Firma Nilan powstała w Danii w 1974 roku i od tego czasu nieustannie powiększa obszar działania o kolejne rynki. Już obecnie unikalna jakość oraz funkcjonalność naszych urządzeń rozpoznawalna jest w wielu krajach.

Korzyści z aktywnej rekuperacji

 

Łatwy montaż i bezawaryjną pracę oraz wielofunkcyjność urządzeń Nilan zapewnia komfort i ekonomiczną satysfakcję.  Dodatkowo aby zwiększyć wydajność w wymagających warunkach, jednostki podstawowe mogą być łączone z modułami rurki ciepła.
Urządzenia dostarczane są ze sterownikiem CTS 602. Polecamy rozszerzenie zestawu o panel dotykowy SLIM.

Rekuperacja pasywna – zawsze świeże powietrze.

 

Urządzenia wentylacyjne Nilan Comfort działają w oparciu o pasywny odzysk ciepła i mają na celu zapewnienie świeżego powietrza.

Istotne przy wyborze jednostki tej kategorii jest jakość silników, wydajność cieplna i najwyższa skandynawska jakość wykonania.

Wydajny wymiennik ciepła Recair

 

Wymienniki ciepła stosowane w większość rekuperatorów i innych jednostek Nilan z pasywnym odzyskiem ciepła. Urządzenia Nilan wyposażone są w wiekszości w czujniki temperatury co gwarantuje zima ochronę przed oblodzeniem wymiennika. Czujniki temperatury i czujniki wilgotności przekazują informacje do cyfrowego sterownika CTS 602.

  Monika KliszczyńskaMonika Kliszczyńska
  12:43 27 Jan 23
  Firmę TEKNIKON do montażu klimatyzatorów zatrudniałam dwukrotnie. Za każdym razem prace były rozpoczynane terminowo i zakończone także w terminie.Pan Marcin Czajka prowadzi swoją firmę z niezwykłą starannością, dbałością o dobre imię i szeroko rozumiany - interes Klienta.Wszystkie etapy pracy wykonywane są spójnie z logistycznym prowadzeniem realizacji.Praca przebiega zgodnie z wiedzą merytoryczną, rzetelnie, uczciwie i solidnie.Podkreślenia wymaga również konkurencyjna cena !!!Każdy, kto szuka Wzorowego Wykonawcy - w ciemno niech wybiera TEKNIKON z panam Marcinem Czajka na czele !!!!
  Justyna JanissekJustyna Janissek
  19:09 25 Jan 23
  Polecam firmę Teknikon.Instalacja rekuperacji zainstalowana prosto, czysto i starannie. Ekipa wykonała temat bezproblemowo w 2 dni, a Pan Marcin bardzo konkretnie wyjaśnił wszystkie zawiłości rekuperacji, plusy i minusy ulokowania rekuperatora, jak i jego wybór.Czekamy na uruchomienie ...., ale to po wykończeniu domu. Na razie5+
  Marek SusMarek Sus
  18:17 09 Jan 23
  W pełni polecam Pana Marcina oraz firmę Teknikon. Panowie wykonywali u mnie instalację rekuperacji wraz z montażem rekuperatora. Profesjonalnie i terminowo wykonane zlecenie w uzgodnionej cenie mimo, że momentami trzeba było się dostosowywać do postępu prac po stronie dewelopera.Jednak co ważniejsze, po jakimś czasie w rekuperatorze wystąpiła usterka techniczna. Ot złośliwość rzeczy martwych. Firma Teknikon bez problemu przystąpiła do naprawy gwarancyjnej i wymiany sprzętu usuwając usterkę. Niby tak zawsze powinno być, ale rzeczywistość bywa różna i często z "firmami" i wykonawcami jest dobrze dopóki nic się nie dzieje.Jeszcze raz polecam.
  Piotr BPiotr B
  09:40 04 Aug 20
  Serdecznie polecam Pana Marcina, instalacja wykonana rzetelnie, sprawnie, bez problemów, z uśmiechem na twarzy - pomimo wymyślanych na poczekaniu przeze mnie trudności ;).Kontakt przed montażem na najwyższym poziomie, Pan Marcin odpowie na wszystkie pytania i profesjonalnie doradzi, konkurencja ma się od kogo uczyć.
  js_loader