Teknikon Rekuperacja
  • Doradztwo techniczne: 508 314 835

01

Teknikon Klimatyzacja
  • Doradztwo techniczne: 508 314 835

02

Nagłówek 02

Teknikon Wentylacja Klimatyzacja
  • Doradztwo techniczne: 508 314 835

03

Nagłówek 03

SKLEP INTERNETOWY

Doradztwo techniczne: 508 314 835

Koszty wymiany filtrów w rekuperacji

Decydując się na montaż jakiegokolwiek urządzenia w domu, warto wcześniej zorientować się nie tylko w cenie montażu i zakupu sprzętu, ale również zalecane jest sprawdzenie cen filtrów jeśli tego dotyczy.

Czytaj dalej

Suche powietrze przy rekuperacji

Często, właściwie z mojego doświadczenia w 70-ciu % Klienci jako jeden z argumentów przeciw stosowaniu rekuperacji wskazują zbyt suche powietrze.

Czytaj dalej

Gdzie nawiew a gdzie wyciąg w rekuperacji

Podczas budowania domu i montowania rekuperacji nastaje jedno pytanie  gdzie umieścić nawiew a gdzie wyciąg jest kilka takich puntków które pomogą nam wskazać  jak i gdzie je umieścić.

Czytaj dalej

Wykonanie instalacji rekuperacji w zamieszkałym już domu. Czy się da?

Oczywiście że tak!. Da się, czemu nie. Wszystko zależy od pomysłowości wykonawcy, chęci, możliwości technicznych domu, jak i ewentualnej zgody właściciela na jakieś ustępstwa, ale to cena wykonania instalacji po wykończeniu domu. Z tym trzeba się liczyć.

Czytaj dalej

Zostawiać przepusty pod wentylacje w płycie czy wiercić później? Co wybrać w trakcie budowy domu. Polecam…później. Czemu?

Na etapie budowy domu często Inwestorzy maja dylemat czy zostawiać przepusty do nawiewników w każdym pokoju i pionów czy wiercić w późniejszym etapie.

Czytaj dalej

Instalacja rekuperacji na rurach PE-FLEX ? Gdzie montować, a gdzie nie?

Generalnie rury PE-FLEX weszły w łaskę klientów parę lat wstecz, są dość popularne i powszechnie stosowane, jednak nie wszędzie należy je stosować z punktów praktycznych….

Czytaj dalej

7 porad rekuperacja czy wentylacja grawitacyjna

Rekuperacja czy wentylacja grawitacyjna? Co wybrać przy budowie domu. Wady i zalety rekuperacji a wentylacji grawitacyjnej. Koszty rekuperacji i wentylacji grawitacyjnej. 7 porad do przemyślenia.

Czytaj dalej

Na czym polega rekuperacja

Całkowita ilość powietrza wpływająca do budynku w danej chwili musi być równa ilości powietrza usuwanej z budynku. Tak jest zawsze, niezależnie od tego czy jest to grawitacja czy rekuperacja. Przy systemie grawitacyjnym dzieje się taka wymiana niekontrolowanie, a o komforcie i oszczędności energii cieplnej można całkowicie zapomnieć. Zwłaszcza zimą...

Czytaj dalej

Czy wymiennik obrotowy jest awaryjny? Prawda czy nie?

Nieprawda i mit! Pisze jako praktyk. Rekuperator z wymiennikiem obrotowym ma więcej pozytywów niż negatywów w swojej istocie.

Czytaj dalej

Energooszczędna, cicha dobra rekuperacja domu

Skuteczna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, cicha, energooszczędna to podstawa dobrze zaprojektowanego budynku. Jednak samo zaprojektowanie to nie wszystko: - to 40 procent sukcesu, dobrze wykonana - przez dobrych, powtarzam dobrych specjalistów to kolejne 40 procent sukcesu. 20 procent wykonania dobrej rekuperacji, należy do klienta, a właściwie do finansów jakimi dysponujemy do zlecenia. Pierwsze 80 procent gwarantujemy, a pozostałe 20 procent Klientowi uświadomimy.

Jaki rekuperator jest dobry?

W temacie działania wiemy naprawdę dużo. Bazując na 20 letnim doświadczeniu w branży wentylacji i rekuperacji, wiedzę czerpiemynie tylko z książek, ale i przede wszystkim z doświadczenia na budowie. To się liczy. Dlatego doradzamy trafnie, pokazując klientowi plusy i minusy każdego rozwiązania, nie jako producent, ale jako wykonawca od strony Klienta. Tego, który nam zaufa. Tego zaufania nie zmarnujemy.Przed pseudo rekuperatorami naszych klientów ostrzeżemy.

Skuteczna i zbilansowana wentylacjamechaniczna domu

Zbilansowana rekuperacja, z okapem, z osobnym wyrzutem alesterowalna, bez jakichkolwiek strat, dostosowana do potrzeb mieszkańców.Sterowalna z aplikacji czy automatyczna.Rekuperacja Smart. Dla komfortowej kuchni i czystego powietrza.Dla Pani domu i nie tylko. Rozwiązania skandynawskie i zachodnie wykorzystujemy, a na pewno proponujemy.Dzięki nam wiele rodzin już cieszy się takimi systemami. Dla nas liczy się jakość.

Postaw na Wykonawcę cieszącego się pozytywnymi opiniami! To dla nas ważne.

Odpowiedzią są pozytywne opinie użytkowników i potwierdzenia dobrze wykonanej roboty. Dziękujemy.

Montaż instalacji rekuperacja i klimatyzacji – zasięg działania

Zapewniamy fachowy montaż rekuperacji w prywatnych domach, firmach bądź budynkach użyteczności publicznej na terenie całej małopolski, świętokrzyskiego, śląskiego oraz takich miejscowości jak Kraków, Wieliczka, Bochnia, Brzesko, Miechów, Olkusz, Nowy Targ, Skawina, Busko Zdrój, Tarnów, Nowy Sącz, Węgrzce, Skała, Zielonki, Brzesko Okocim.

Zapraszam Właściciel. Marcin