Zajmujemy się kompleksowym montażem klimatyzacji multi split i split w domach jedno- i wielorodzinnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Dobór, sprzedaż, montaż. Najczęściej proponujemy urządzenia marek Panasonic, LG, Rotenso, Gree czy AUX. Doradzamy i pomagamy w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

    Wsłuchujemy się w potrzeby Klienta. Od klimatyzatorów ściennych, przypodłogowe, podsufitowe czy modele kanałowe. Wszystko to, co Klient potrzebuje w dziedzinie klimatyzacji jesteśmy wstanie wykonać. Posiadamy 20 letnie doświadczenie, niezbędne szkolenia, autoryzacje oraz konieczne uprawnienia i certyfikaty SEP, F-GAS, UDT.

    Jakie są koszty montażu klimatyzacji u nas? Jeżeli chodzi o instalacje z pojedynczym klimatyzatorem, to odsyłam Państwa na naszą zakładkę SKLEP,  gdzie znajduje się cała gama klimatyzatorów. Do w.w cen należy doliczyć koszty montażu. Po wyborze urządzenia prosimy każdorazowo o kontakt w celu ustalenia terminu instalacji.

   Jak odbywa się wycena w układzie multi split? Jeżeli chodzi o systemy z wieloma jednostkami wewnętrznymi – tutaj konieczny jest kontakt z nami telefonicznie lub mailowy, w celu ustalenia większej ilości danych potrzebnych do dobrania urządzeń i sporządzenia oferty. Zakres rozwiązań jest naprawdę duży, dlatego potrzebujemy kilku wskazówek.

    Czym chcielibyśmy zachęcić swojego przyszłego Klienta? Kompleksowym rozwiązaniem sprzedaż – montaż – serwis, dobrymi rekomendacjami, dobrze zaplanowaną i wykonaną instalacją, czystym i starannym wykonaniem, 20-letnim doświadczeniem, rzetelnym i praktycznym doradztwem technicznym. Indywidualnym podejściem do Klienta.

Monika KliszczyńskaMonika Kliszczyńska
12:43 27 Jan 23
Firmę TEKNIKON do montażu klimatyzatorów zatrudniałam dwukrotnie. Za każdym razem prace były rozpoczynane terminowo i zakończone także w terminie.Pan Marcin Czajka prowadzi swoją firmę z niezwykłą starannością, dbałością o dobre imię i szeroko rozumiany - interes Klienta.Wszystkie etapy pracy wykonywane są spójnie z logistycznym prowadzeniem realizacji.Praca przebiega zgodnie z wiedzą merytoryczną, rzetelnie, uczciwie i solidnie.Podkreślenia wymaga również konkurencyjna cena !!!Każdy, kto szuka Wzorowego Wykonawcy - w ciemno niech wybiera TEKNIKON z panam Marcinem Czajka na czele !!!!
Justyna JanissekJustyna Janissek
19:09 25 Jan 23
Polecam firmę Teknikon.Instalacja rekuperacji zainstalowana prosto, czysto i starannie. Ekipa wykonała temat bezproblemowo w 2 dni, a Pan Marcin bardzo konkretnie wyjaśnił wszystkie zawiłości rekuperacji, plusy i minusy ulokowania rekuperatora, jak i jego wybór.Czekamy na uruchomienie ...., ale to po wykończeniu domu. Na razie5+
Marek SusMarek Sus
18:17 09 Jan 23
W pełni polecam Pana Marcina oraz firmę Teknikon. Panowie wykonywali u mnie instalację rekuperacji wraz z montażem rekuperatora. Profesjonalnie i terminowo wykonane zlecenie w uzgodnionej cenie mimo, że momentami trzeba było się dostosowywać do postępu prac po stronie dewelopera.Jednak co ważniejsze, po jakimś czasie w rekuperatorze wystąpiła usterka techniczna. Ot złośliwość rzeczy martwych. Firma Teknikon bez problemu przystąpiła do naprawy gwarancyjnej i wymiany sprzętu usuwając usterkę. Niby tak zawsze powinno być, ale rzeczywistość bywa różna i często z "firmami" i wykonawcami jest dobrze dopóki nic się nie dzieje.Jeszcze raz polecam.
Piotr BPiotr B
09:40 04 Aug 20
Serdecznie polecam Pana Marcina, instalacja wykonana rzetelnie, sprawnie, bez problemów, z uśmiechem na twarzy - pomimo wymyślanych na poczekaniu przeze mnie trudności ;).Kontakt przed montażem na najwyższym poziomie, Pan Marcin odpowie na wszystkie pytania i profesjonalnie doradzi, konkurencja ma się od kogo uczyć.
js_loader

   Co obejmuje prawidłowy montaż klimatyzatora? Krok po kroku…

   Aby klimatyzator pracował długo i skutecznie, należy już w czasie instalacji zadbać o prawidłowe i skrupulatne wykonanie wszystkich czynności z montażem związanym. A mianowicie:

    Jonizator w klimatyzatorach. Jak to działa?

   Jony wytwarzane przez jonizator w klimatyzatorze nie tylko neutralizują szkodliwe dla zdrowia jony dodatnie, występujące w domowym powietrzu w nadmiarze, ale też wchodzą w interakcję z drobnoustrojami, w związku z czym np. w kontakcie z komórką bakteryjną, wywołują reakcje chemiczne na powierzchni jej błony komórkowej i prowadzą do jej unieszkodliwienia.

Z której strony wykonać instalacje ze ściany pod klimatyzator?

Montażem instalacji i uruchomienia powinny zajmować się wykwalifikowane firmy. Natomiast jeśli już ktoś montuje instalacje samodzielnie w ścianach, na etapie budowy domu to należy pamiętać że: bez względu na to jaki klimatyzator wybierzemy w przyszłości, stojąc na wprost ściany, instalacje mają wychodzi ze ściany z lewej strony – urządzenia. Jeśli się ktoś pomyli (co przerabiam średnio po Klientach raz na miesiąc), później trzeba kuć ścianę w miejscu montażu urządzenia by to przerobić – której to operacji nie polecam już amatorom.

Czy montować wsporniki pod klimatyzator przed ociepleniem?

Jeśli ma to być duże urządzenie typu Multi Split, to jeśli ktoś ma możliwość montażu ramki przed ułożeniem styropianu, to polecam. Te maszyny ważą 70-100 kg.

Jeśli natomiast mówimy o małym klimatyzatorze 3.5 kW – 5 kW, ważącym 30 – 45 kg, to nie widzę potrzeby. Łatwiej później dostosować dokładnie pod instalację wyjściową ze ściany.

Sprawa druga czy wiemy jaki będzie rozstaw wsporników? – do tego potrzebujemy wiedzieć na jaki klimatyzator Klienty się zdecyduje.

Gdzie doprowadzić zasilanie do klimatyzatora?

W większości klimatyzatorów jest to do zewnętrznej jednostki. Jeśli ktoś nie wie jaki to będzie klimatyzator to tak najlepiej wykonać.

Niektóre lepszej klasy klimatyzatory w wersji split posiadają zasilanie do jednostki wewnętrznej, a związane jest to z ich mniejszym poborem prądu czyli większą klasą energetyczności A+++

Jakiej grubości kabel elektrycznych do klimatyzatora do 5kW?

Klimatyzator do 5 kW chłodu, pobiera maksymalnie (w zależności od producenta) 2 kW prądu. Do takiego przedziału przewód 3×2.5mm2, z zabezpieczeniem 16A jest wystarczający.

Gdzie najlepiej zamontować klimatyzator w sypialni?

Każde pomieszczenie jest inne. Tutaj trzeba wykonać kilka wykluczeń i wybrać:

  1. Mamy do wyboru wszystkie pionowe ściany o szerokości co najmniej 80 cm.
  2. Wysokość potrzebna od sufitu do dolnej krawędzi klimatyzatora to około 40 cm
  3. Pozostaje nad oknem, nad drzwiami, ściana. Nad oknem często są firanki wiec odpada.
  4. Każde z miejsc małego pokoju jest dobre z punktu widzenia efektywności chłodzenia, trzeba popatrzeć również na to, gdzie z urządzenia muszą wyjść instalacje na zewnątrz i również tym się sugerować. Może tylko wystarczy się przewiercić na zewnątrz i wykonanie w pokoju wówczas jest to bezinwazyjne. Należy pamiętać o skroplinach, które muszą gdzieś grawitacyjnie być odprowadzone. Jeśli jest to ściana nie zewnętrzna to możliwe jest wykonanie tylko odwiertu, jeśli nie – to pozostaje do wykonania albo bruzda w ścianie i późniejsze malowanie ściany albo poprowadzenie instalacji w korytku maskującym – co nie każdemu odpowiada.
  5. To ma również wyglądać ładnie!…. i o tym również należy pamiętać przy wyborze miejsca montażu. Na ten klimatyzator będzie trzeba patrzyć pewnie z 10 lat, a przestawienie go bez ekipy specjalistycznej jest niemożliwe.
  6. Jeśli chodzi o kierunek nawiewu, to również jest to istotne, bo można wykorzystać jego prawidłowe ustawienie na dwa praktyczne sposoby – więcej – zapraszam do kontaktu i umówienie się na spotkanie.