slide7
slide4
slide6
slide5
slide2
slide3
slide1
previous arrow
next arrow
slide7
slide4
slide6
slide5
slide2
slide3
slide1
previous arrow
next arrow

Rekuperatory FLEXIT

Rekuperatory – zwane również centralami wentylacyjnymi z odzyskiem ciepła – służą do nawiewania oraz wyciągania powietrza zużytego z pomieszczeń zaaranżowanych w systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Dobrze działające urządzenia mogą zapewnić znaczny odzysk energii z powietrza, obniżając tym samym całkowite zapotrzebowanie energetyczne budynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferujemy atrakcyjny asortyment rekuperatorów marki FLEXIT – przekonaj się już dziś!

Co wyróżnia rekuperator FLEXIT?

Proponowane przez nas urządzenia charakteryzują się przede wszystkim cichą pracą, umożliwiając bezproblemowe korzystanie z nich zarówno w domu, firmie, jak i sklepie. Dużą zaletą rekuperatorów FLEXIT jest też niezawodność, gwarantująca komfort użytkowania nawet przez wiele lat. Nie bez znaczenia, zwłaszcza dla serwisantów, może być również łatwość w dostępie do podzespołów, np. podczas naprawy bądź czyszczenia. Pamiętaj, że decydując się na rekuperator marki FLEXIT otrzymujesz od nas aż 5 lat gwarancji. Zachęcamy do kontaktu!

TEKNIKON – najlepsze rekuperatory FLEXIT

Jesteśmy firmą zajmującą się nie tylko doradztwem w wyborze odpowiednich urządzeń, ale też kompleksowym montażem oraz wsparciem w odkrywaniu ich funkcjonalności. Ponadto oferujemy naszym Klientom błyskawiczne terminy realizacji – zarówno w przypadku instalacji, jak i serwisu gwarancyjnego czy pogwarancyjnego. Interesuje Cię inwestycja w rekuperator sprawdzonej marki? Postaw na urządzenie FLEXIT już dziś. Zapraszamy do zakupów!

Rekuperatory FLEXIT serii S4, S2, S3

Produkcja – Norwegia.

Jest to jeden z lepszych rekuperatorów dostępnych na rynku, a swoją klasę urządzenie potwierdza w wielu aspektach. Opis poniżej przedstawiam z praktycznego punktu widzenia jako praktyk, a nie producent, co dodatkowo powinno wzmocnić i przekonać do urządzenia.

W czym rekuperatory FLEXIT są dobre:

 1. Cicha praca – to pierwsza zaleta która do klientów przemawia i uważam że słusznie, gdyż urządzenie pracując w domu 24h/dobę, ma być ciche. Obudowy w urządzeniach FLEXIT, są tak wytłumione, ze przy pracującej normalnie centrali – powiedzmy na 60% jest ledwo słyszalna. Otwierając rewizje serwisową do urządzenia dopiero dowiadujemy się co to głośniejsza praca,… to jak dzień do nocy. To jeden z pozytywów tej centrali, praktyczny.
 2. Jakość wentylatorów – bardzo dobre, ciche silniki EBM, jedne z najlepszych.
 3. Wymiennik obrotowy – jest to bardzo duża zaleta. Wymienniki obrotowe odzyskują wilgoć z pomieszczeń, nie wysuszając go jednocześnie. Dodatkowo rekuperatory dzięki takim wymiennikom nie potrzebują odpływu skroplin, dzięki czemu mogą być zamontowane dosłownie wszędzie, w garażu na strychu, w magazynku czy pod schodami i nie trzeba myśleć o odpływie skroplin. Odzysk ciepła natomiast jest w granicy do 95%.
 4. Niezawodność – zamontowałem setki rekuperatorów tej marki i jeśli je wymienialiśmy to z reguły ze starości. Tu trzeba dodać kolejny plus. Producent tych rekuperatorów produkuje je już ponad 25 lat!., więc ma bardzo duże doświadczenie. 25 lata temu ogromna większość konkurencji, powiedzmy 75% nie istniała w tej branży. To lata świetlne doświadczenia.
 5. Trwałe obudowy. Wykonane z blachy lakierowanej, bez żadnych plastików. Trwałe i na lata. Potwierdzam.
 6. Nowoczesny design – fakt, o gustach jednak się nie rozpisuje.
 7. Komunikacja z okapem. FLEXIT posiada możliwość komunikacji z okapem, dzięki czemu naprawdę i faktycznie można zbilansować wydatki, nawet przy załączonym okapie kuchennym. Konkurencja się w tym temacie nie może pochwalić, a FLEXIT do tego już doszedł w Skandynawii lata temu.
 8. Sterowanie aplikacją – standard
 9. Prosta obsługa sterownika. Bezobsługowe. Oczywiście ma wiele funkcji typu przewietrzanie czy funkcja kominek.
 10. Łatwy dostęp do czyszczenia podzespołów. Praktycznie, jeżeli trzeba wyczyścić wymiennik obrotowy, za lat parę,…. to jest to tak prosto do wykonania i wyczyszczenia w tym urządzeniu, ze każdy człowiek defakto jest wstanie to zrobić, gdyby chciał. Centrale te są po prostu wykonane tak, by użytkownik dał sobie z tym radę, bez ingerencji serwisu.
 11. 5 lat gwarancji – bardzo duży plus, konkurencja daje 3 lata

Ogólnie. Urządzenia FLEXIT uważam za bardzo dobre. Klienci którzy je kupili są z nich bardzo zadowoleni, pomimo tego, iż wcześniej o tym rekuperatorze nie słyszeli za wiele. Może nie są to najtańsze urządzenia, ale są bardzo dobre. Polecam.

W razie zapytań jestem do dyspozycji i odpowiem na każde pytanie.

Autor: Marcin